Menu

Polityka paliwowa – zmiany przy zastosowaniu monitorowania GPS

Kontrola paliwa dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu

Dzięki wykorzystaniu narzędzi, takich jak raportowanie wyjątków i alertów zakupu paliwa, menedżerowie paliwowi mają teraz narzędzia do szybkiego egzekwowania polityki oszczędnościowej, a nie kilka tygodni po fakcie. Jeżeli kierowca dokona zakupu poza parametrami określonymi przez kierownika floty, informacja ta jest rejestrowana i regularnie pojawia się na rachunku rozliczeniowym, wraz z nazwą i numerem pojazdu kierowcy. Godziny mogą mieć znaczenie; jako kierownik floty, jesteś w stanie szybko wymusić swoje decyzje dotyczące tankowania floty.

Jak tankować aby oszczędzać?

Wszyscy słyszeliśmy o „zarządzaniu przez wyjątki”, ale gdy masz do czynienia z setkami, a nawet dziesiątkami tysięcy transakcji paliwowych dla floty, to naprawdę jest to jedyny sposób, aby przejść przez cały proces spedycyjny. Dla wielu, podkreślanie obszarów problemowych jest najbardziej opłacalne. Dokładny i efektywny sposób wdrożenia, zarządzanie i wykonanie skutecznej polityki zarządzania paliwem. Z raportów wynika iż flota tankowana stosująca się do parametrów polityki firmy lepiej się rozwija. Monitoring pokazuje gdzie, kiedy i przez kogo polityki flotowe są pomijane podczas tankowania.

Jak wprowadzić narzędzia monitorowania?

Gdy flota tankowania polityki jest wdrożona, następnym krokiem jest jasne zakomunikowanie nowej polityki dla każdego kierowcy w swojej flocie. Niech wiedzą, że wszystkie zakupy oleju napędowego są monitorowane, a wszelkie wyjątki, zwłaszcza powtarzające się wykroczenia, będą musiały być uzasadnione.

Za każdym razem gdy kierowca wypełnia zbiornik paliwem premium lub średniej jakości, kosztuje to firmę nawet 30 do 80 groszy za 3 litry paliwa. Może to wymagać większej ilości pieniędzy by pokryć w pełni program paliwowy, upewnij się zatem, że ustalenia żądanego stopnia paliwa dla każdego pojazdu oraz posiadanie systemu kontroli w celu monitorowania są niezbędne.

Egzekwowanie ograniczeń w momencie zakupu. Najbardziej skutecznym sposobem egzekwowania polityki flota paliwowej jest ustalenie limitów, tak aby zakupy poza granicami nie były akceptowane. Na przykład, jeśli do transakcji ograniczysz się dwa razy dziennie, trzeci transakcja nie będzie akceptowana w punkcie sprzedaży. To pomoże Twoim systemom zarządzania i kontroli paliwa.

Polskie narzędzia do monitoringu GPS

Naturalnie monitoring dla floty to nie tylko ograniczenia ale także plusy, które wspomagają rozwój firmy oraz prowadzą do rozwiązania wielu problemów, chociażby z trudną trasą, pustymi przejazdami czy zbyt szybką, niebezpieczną jazdą kierowców. Monitoring GPS umożliwia również bezpośredni odczyt różnych parametrów, np. poziomu, jakości, ciśnienia płynów. Może także informować o nadchodzących problemach oraz o tym, czego nie widać w podstawowych wskaźników widocznych na kokpicie TiRa. Monitoring to skuteczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dalekich eskapad zagranicę kraju, tym bardziej kiedy kierowcy nie są jeszcze dobrze zaznajomieni z trasą przejazdu.