Menu

Terminale płatnicze

Płatności bezgotówkowe są obecnie tak popularnym rozwiązaniem, że trudno nam wyobrazić sobie niedostępność takiej usługi. Korzystamy z nich zarówno robiąc zakupy w osiedlowym sklepie, jak i płacąc za usługi w gabinecie stomatologicznym czy rozliczając się z kierowcą taksówki. Zapewniają nam większy komfort i bezpieczeństwo, ponieważ nie musimy nosić przy sobie dużych kwot w gotówce, ryzykując utratę pieniędzy w razie zgubienia portfela czy kradzieży. Wystarczy wówczas jedynie zastrzec kartę, by nie martwić się o bezpieczeństwo swoich środków. Dlatego punkty handlowo-usługowe, które traktują swoich klientów i chcą wychodzić naprzeciw ich potrzebom, wybierają nowoczesne terminale kart płatniczych.

Terminale płatnicze – atrakcyjna oferta

Wiele firm oferuje urządzenia dla handlu i usług, zapewniając swoim klientom dostęp do nowoczesnych rozwiązań przygotowanych przez sprawdzonych producentów. Z reguły usługa zakupu i montażu terminala płatniczego wiąże się równocześnie z wybraniem banku, który będzie obsługiwał te transakcje. Zależnie od oferty dystrybutorów urządzeń można zyskać pakiet usług o zróżnicowanym zakresie – oczywiście przedsiębiorców wybierających dla swojej firmy terminal płatniczy najbardziej interesuje wysokość nałożonej prowizji, potrącanej od każdej transakcji. Jest ona zazwyczaj ustalana indywidualnie, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak m.in.:

  • wysokość obrotu,
  • lokalizacja działalności,
  • rodzaj działalności.

terminale płatnicze oferta

Tym niemniej można znaleźć ciekawe oferty na tanie terminale płatnicze, które zapewnią sprawną, wygodną obsługę klienta. Jeśli terminal kart płatniczych jest wynajęty, trzeba regulować także koszty dzierżawy urządzenia. Dodatkową opłatą mogą okazać się połączenia – terminale płatnicze w celu autoryzacji kart muszą połączyć się z centralą – niezbędna jest do tego sprawna linia telefoniczna. Terminal płatniczy to jednak nie tylko wydatki – przedsiębiorca oszczędza w ten sposób czas i koszty związane z przekazywaniem utargów do banku, a prowizja za transakcje bezgotówkowa często jest niższa niż ta pobierana w przypadku dokonywania wpłat gotówki.

Ponadto posiadanie terminala płatniczego zmniejsza ryzyko dużych strat w razie włamania do lokalu. Podnosi także wartość lokalu w oczach klientów, którzy w braku możliwości dokonania płatności kartą często w ogóle rezygnują z zakupów, ponieważ nie noszą przy sobie takich ilości gotówki. Warto zatem wybrać dobrej jakości terminale płatnicze, których obsługa jest sprawna i intuicyjna.