Menu

Jak prawidłowo konfigurować Django?

Być może jedną z największych i najważniejszych cech Django jest system uwierzytelniania użytkowników, który Django ma wbudowany bezpośrednio do swojego rdzenia. To jest naprawdę łatwe w konfiguracji, jest to zapakowane w solidny system uwierzytelniania użytkowników i skonfigurowania niezbędnego ustawienia.

Oprogramowanie Django
Ten system użytkownika jest tak niesamowity, że nie jest to nawet zalecane, aby używać Django jako obszar administracyjny dla aplikacji PHP. Oto spece mówią nam dlaczego Django jest doskonałym rozwiązaniem dla systemu administratora dla każdej aplikacji, niezależnie od języka. Jedną z podstawowych filozofii Django jest tzw. „luźne sprzęgło”. Poza tym bardziej intrygująca jest konotacja wolnej miłośc, to oznacza, że każda z warstw Django, powinna być niezależna od innych, tak że możesz używać tylko kawałka tego, i / lub w innych komponentów, jeśli tak właśnie preferujesz. Masz szczęście – jest to niezwykle proste aby pojąć podstawy nauczenia się warstwy modelu Django, który obsługuje schemat bazy danych i mapowanie obiektowo-relacyjne, nawet jeśli nie wiesz nic na temat Pythona. Każdy może stworzyć schemat bazy danych w Django i zdobyć klejnot ram – to administracja interfejsu – bardzo mało pracy, nawet jeśli masz zamiar napisać logikę samej aplikacji w innym języku.

Użyj osobnego serwera multimediów

Django pozwala stworzyć statyczne pliki w środowisku programistycznym, ale nie w środowisku produkcyjnym. Dlaczego? To nie jest skuteczne. Wcale.

Django celowo nie podaje mediów dla Ciebie, robi to w taki sposób, aby zaprojektowane przez Ciebie aplikacje nie zostały zepsute. Jeśli próbujesz stworzyć materiały z tej samej instancji serwera Apache, który jest w służbie Django, istnieje duże ryzyko, że znacząco przyczynisz się do obniżenia wydajność całej zaprogramowanej witryny. Dobrze jest zatem wybrać hosting Django, który będzie mógł sobie poradzić nie tylko z tym problemem, ale także z przepustowością danych na serwerze. Apache ponownie wykorzystuje procesy między każdą prośbą, więc gdy proces buforuje cały kod i biblioteki dla Django, te trzymane są w pamięci. Jeśli nie korzystasz z procesu do obsługi żądania Django, wszelka dostępna pamięć w chmurze zostaje marnowana.

Jaka przestrzeń hostingowa jest potrzebna?

Za pomocą oddzielnego serwera w domu i tworzenia plików statycznych twoje wykonanie będzie mogły być nieco problematyczne. Jeśli nie chcesz kupić serwera można użyć konta hostingowe, na którym bez problemu zmieścisz dane. W Polsce konto hostingowe dla programistów zamyka się w koszcie mniejszym niż 100 złotych za rok przy dostępie do nawet 200-300 gigabajtów, co jest wyjątkową lukratywną oraz sprzyjająco budowie stron www opcją np. dla sektora MSP.