Menu

Ceny mieszkań pod Wrocławiem

Nie ulega wątpliwości, że inwestycje deweloperskie, zlokalizowane w podmiejskim otoczeniu czy przedmieściach, będą zdecydowanie atrakcyjniejsze cenowo, niż dostępne w centrum dużego miasta. Jeżeli szuka się zacisznego miejsca, otoczonego zielenią, najlepiej zainteresować się podmiejskim mieszkaniem, wyposażonym we własny ogródek. Jakie ceny oferuje współczesny rynek nieruchomościami pod Wrocławiem?

Kiedy liczy się cena mieszkania

mieszkania w Kiełczowie

Wizualizacja mieszkania w Kiełczowie.

W zależności od dostępnych udogodnień, sposobu oraz stylu wykończenia mieszkania, nie każdy deweloper od razu zdradza cenę metrażu, co zdecydowanie utrudnia samodzielne poszukiwanie wymarzonego mieszkania. Porównując nieruchomości dostępne na rynku, w przypadku mieszkania z ogródkiem, usytuowanego w granicach Wrocławia, można się spodziewać ceny w wysokości przynajmniej 6000 zł za metr kwadratowy. To najbardziej optymistyczna wersja, która dotyczy mieszkań zlokalizowanych na przedmieściach, przede wszystkim na osiedlach dawnej Fabrycznej lub w części południowej miasta.

W przypadku apartamentów z ogrodem, dostępnych bliżej starówki, ceny sięgają nawet 10 000 zł za metr kwadratowy. Alternatywą dla lokalu położonego w granicach administracyjnych miasta jest kupno mieszkania pod Wrocławiem, które jest o wiele atrakcyjniejsze cenowo i nieraz znajduje się w porównywalnej odległości od centrum.

Gdzie szukać mieszkania z ogródkiem?

Poza wyszukiwarkami online, witrynami zamieszczającymi oferty sprzedaży, w tym nieruchomości, można zaczerpnąć informacji od różnych brokerów. Warto skorzystać z takiej formy pomocy, jeśli nie dysponuje się dużą ilością wolnego czasu, aby samodzielnie szukać interesującego mieszkania. Aktualne inwestycje, które można z łatwością odnaleźć w Internecie, znajdują się odpowiednio w miejscowościach Wysoka, Lutynia oraz Kiełczów.

Pierwsza propozycja to osiedle zlokalizowane na południu od Wrocławia, które składa się z czterech budynków wielorodzinnych, z zapleczem usługowo-handlowym na parterze. Ogromnym atutem tej inwestycji, jest zapewnienie dostępu do dużych terenów zielonych. Większość dostępnych lokali została już sprzedana, ze względu na atrakcyjną lokalizację. Blisko osiedla znajduje się węzeł bielański wraz z centrum handlowym oraz dogodny wjazd na autostradę A4 oraz wrocławską obwodnicę. Cena za metr kwadratowy wynosi maksymalnie do 6500 zł[1].

Mieszkanie pod Wrocławiem

Dużo tańszą propozycją jest mieszkanie z ogródkiem w Lutyni. Inwestycja składa się z 36 mieszkań, mieszczących się w dwukondygnacyjnych budynkach. Ceny zaczynają się od 2734 zł za metr kwadratowy[2]. Mieszkania są również jednopoziomowe, z dostępem do dużego ogrodu na parterze. Osiedle jest zlokalizowane 20 km na zachód od Wrocławia, bezpośrednio połączone z miejską obwodnicą.

Ostatnia z propozycji to drugi etap Alei Lawendowej, realizowanej przez Opty-Dom Development Sp. z o.o. w Kiełczowie. Miejscowość znajduje się w na północny-wschód od Wrocławia, zaledwie cztery kilometry w linii prostej od starówki. Osiedle składa się z pięciu, trzykondygnacyjnych budynków jednorodzinnych, w formie zabudowy szeregowej. Mieszkania są duże, przestronne, w formie dwupoziomowych apartamentowców. Wszystkie oferowane w dolnej części lokale, czyli na parterze oraz piętrze, posiadają wydzielony ogródek. Cena za metr kwadratowy wynosi około 4000 zł[3].

Dla kogo mieszkanie z ogródkiem pod Wrocławiem?

Wszystkie wspomniane inwestycje oferują mieszkania z ogródkiem, których wspólną cechą są przestronne wnętrza, zaprojektowane w nowoczesnej zabudowie, otoczonej zielenią. Opcja zamieszkania poza głośnym i zatłoczonym Wrocławiem będzie idealna dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich, szukających ciszy i relaksu blisko natury. Deweloperzy zwracają uwagę na zapewnienie dogodnego dojazdu dla pracujących we Wrocławiu, stąd każda z oferowanych inwestycji staje się niezwykle atrakcyjna i warta rozważenia.

 

Źródła:

[1] http://www.sanbetdevelopment.pl/pl/projekt-wysoka/plan-inwestycji.html

[2] https://wroclaw.nieruchomosci-online.pl/osiedle-przyjazne.html?3,mieszkanie,sprzedaz,dolnoslaskie,Wroc%C5%82aw:17876,,,5,,,,,,,1,,,2,,,,,-2,,,,,,,,1,,,,1&i

[3] https://rynekpierwotny.pl/oferty/opty-dom-development-sp-z-oo/aleja-lawendowa-etap-ii-wroclawski-kielczow-11404/#search