Menu

Wejście Polski do UE w 2004 – jakie korzyści osiągamy obecnie

Wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku było na pewno wielkim wydarzeniem. Do dzisiaj zdania są podzielone – jedni twierdzą, że było to bardzo słuszne inni wręcz przeciwnie. Niestety w każdej dziedzinie życia znajdą się dwie strony, zwolennicy oraz ich przeciwnicy.

Jedną z zalet, którą można zauważyć są liczne fundusze unijne, które Polska pozyskała na rzecz swoich obywateli. Przez 10 lat członkostwa uzyskaliśmy ponad 83 mld Euro czyli więcej niż 350 mld złotych. Rozwinęło się wiele projektów, dzięki pomocy którym wielu Polaków mogło się rozwinąć oraz zapewnić lepsze warunki życia.

Znaczną część środków pozyskiwali rolnicy. Ci, którzy w porę zajęli się tym tematem oraz potrafili wszystko zorganizować otrzymali często bardzo duże kwoty. Gospodarka rozwinęła się również dzięki licznym przedsiębiorstwom, które w tym czasie powstały oraz miały możliwość szybkiego rozwoju.

500-bank-notes-bills-2112-723x550Ponieważ fundusze unijne nie są nieograniczone obecnie w puli są mniejsze kwoty, jednak zainteresowani nadal mogą starać się o dofinansowanie. Warto poważnie zastanowić się nad tym tematem i jeśli mamy pomysł na biznes ale niekoniecznie posiadamy tyle środków na jego rozwinięcie. Zapoznajmy się z warunkami jakie narzuca Unia Europejska i zacznijmy działać. Jeżeli sami gubimy się w tych wszystkich sprawach skorzystajmy z usług firm konsultingowych. Doradzą nam oraz pomogą ze wszystkimi formalnościami. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie inicjatywaeuro.pl