Menu

W erze Internetu nie musisz wypełniać stosu dokumentów, żeby otrzymać pożyczkę!

Niektóre osoby unikają zaciągania jakichkolwiek zobowiązań ze względu na formalności, jakie są z tym związane. Okazuje się jednak, że w erze Internetu wypełnianie całego stosu papierowych dokumentów nie jest już konieczne, a pożyczkę możemy otrzymać, nie wychodząc z domu. Jak to możliwe?

Jeszcze do niedawna pożyczka kojarzyła się głównie ze staniem w długich kolejkach, wiecznym wyczekiwaniem, a także żmudnymi formalnościami. Obecnie nie trzeba nawet wstawać z domowego fotela, by otrzymać dodatkowe środki finansowe, a ilość danych, jakie trzeba wypełnić, została ograniczona do minimum. Tak jest m.in. w przypadku wonga.com.

Komfort i wygoda pożyczania

Internet bez wątpienia ułatwia nam życie – dzięki niemu jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu informacji, porozumiewać się z ludźmi z drugiego końca świata, a nawet zrobić zakupy czy wziąć pożyczkę. Serwisy internetowe takie jak https://www.wonga.pl/ umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania finansowego bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ część osób nie byłaby w stanie dotrzeć do najbliższej placówki bez pomocy najbliższych (dotyczy to np. osób niepełnosprawnych) lub wymagałoby to od nich dopełnienia innych formalności, takich jak dzień urlopu w pracy (większość instytucji finansowych jest otwarta w godzinach pracy znacznej części osób).

Jak to wygląda w wonga.com?

Co należy zrobić aby otrzymać pożyczkę w wonga.com? Po zapoznaniu się ze wszystkimi warunkami zobowiązania, przechodzimy do zaznaczenia rodzaju wybranej przez nas pożyczki, jej wysokości, a także okresu spłaty zobowiązania. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza, w którym należy zawrzeć dane osobowe. Rozpatrywanie wniosku obejmuje dwie kwestie – po pierwsze, sprawdzane są dane osobowe Klienta, po drugie – weryfikowana jest także jego historia kredytowa. Oznacza to, że system sprawdza informacje zawarte w BIK i biurach informacji gospodarczej na temat zobowiązań, które do tej pory zaciągnęliśmy. Jeśli wszystko jest w porządku do Klienta zostaje wysłana umowa, a po jej zaakceptowaniu pieniądze są wysłane automatycznie na konto.

 

 

Oferta wonga.com

Jakie zobowiązania możemy zaciągnąć za pośrednictwem wonga.com? Do wyboru mamy dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną. Pierwsza z nich jest kierowana do osób, które nie potrzebują zbyt dużej ilości dodatkowych środków, a pożyczka w ich przypadku wynika najczęściej z nieoczekiwanych wydatków. Okres spłaty w przypadku pożyczki krótkoterminowej wynosi do 60 dni, dlatego większość osób wybierających tę opcję spłaca zobowiązanie już przy następnej wypłacie. Nowy Klient może otrzymać do 1500 zł, a osoby korzystające z usług serwisu po raz pierwszy zapłacą 10 zł* za udzielenie pożyczki do 60 dni.

Pożyczka ratalna to z kolei do 3000 zł (dla nowych Klientów) na okres do 12 miesięcy. Ta usługa jest kierowana głównie do osób, które potrzebują większej ilości pieniędzy, a ich spłatę wolą rozłożyć w czasie. Pożyczka ratalna to produkt wykorzystywany na pokrycie większych wydatków, które planowaliśmy już od jakiegoś czasu, ale z powodu braku odpowiednich funduszy nie byliśmy w stanie ich zrealizować.

* Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki Krótkoterminowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,21%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 410 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 10 zł (w tym: prowizja 10 zł, odsetki 0 zł), okres kredytowania 60 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 17 października 2016 na reprezentatywnym przykładzie.