Menu

Ściąganie długów dzięki komornikowi

W życiu niestety spotyka nas sporo różnych kłopotów i wyzwań. Dziwnym trafem lwią część z nich stanowią te finansowe. Chyba każdemu z nas zdarzyło się, że ktoś, kto był mu winny pieniądze, unikał ich zwrócenia. Czy to najemca mieszkania, czy pracodawca, czy tez zwykły znajomy, któremu pożyczyliśmy pewną kwotę – taka sytuacja zazwyczaj bywa dość stresująca i irytująca. Niekiedy przecież sami potrzebujemy tych środków, są one dla nas ważne. Sami narażamy swoją opinię na szwank, nie mogąc uregulować pewnych należności. Ale nie ma w tym ani grama naszej winy, cała ona tkwi po stronie naszego dłużnika. Co więc możemy zrobić, gdy wyczerpaliśmy już wszystkie dostępne nam metody? Gdy próbowaliśmy już prosić, grozić, rozmawiać, a efektów nadal brak? Pora zatrudnić wreszcie profesjonalistę!

Ściąganie długu dzięki działaniom komornika

Windykacja to odpowiedni krok w stosunku do nieuczciwego kontrahenta

Miejscem, do którego powinniśmy się więc koniecznie udać, jest dobra firma windykacyjna. Tam przedstawmy nasz problem i zapytajmy, co ich specjaliści mogą dla nas zrobić. Poprośmy o wycenę. Z pewnością w tym miejscy znajdzie się jakiś komornik, który będzie w stanie rozwiązać nasz problem. Jeśli jednak nie – w takim razie nie załamujmy się, szukajmy dalej. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście, na pewno jest tam co najmniej kilka firm oferujących tego typu usługi. Jeśli nie – może warto zdecydować się na jednodniową wycieczkę do pobliskiej większej miejscowości? Nie marnujmy jednak czasu na szukanie na ślepo. To może doprowadzić nas do kolejnych frustracji i rozczarowań. Znów wydamy sporo pieniędzy na windykację, a pieniądze z długu nadal nie pojawią się na naszym koncie. Zamiast tego więc lepiej solidnie się przyłóżmy do wyboru naszego usługodawcy.

Skuteczność ściągalności – jak zdecydować się na kancelarią komorniczą?

Z pewnością w pobliżu pracuje jakiś komornik, który będzie w stanie nam pomóc. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że dobrze trafimy, możemy poczytać opinie w Internecie lub też podpytać znajomych. Być może ktoś z nich zmagał się z podobnym problemem i będzie w stanie nam pomóc. Wbrew pozorom kłopoty ze ściągnięciem długów są częstsze niż nam się wydaje. Zmaga się z nimi całkiem sporo osób. Niestety wokół nas nie brakuje oszustów, trzeba więc nauczyć się sobie z nimi radzić. A komornik to pierwszy krok do sukcesu. Nie pozwólmy wygrać naszemu wrogowi, sprawmy, by sprawiedliwości stało się zadość.

 

Etykiety finansowe:,