Menu

Młodzi na swoim

Rynek nieruchomości rządzi się swoim prawem. Mimo, że ceny mieszkań w ostatnim kwartale bardzo spadły, są również developerzy, którzy uparcie utrzymują wysokie stawki za m2. Młodzi ludzie mimo chęci uzyskania własnego kąta, zmagają się obecnie z wieloma problemami.

flat

Miedzy innymi głównym czynnikiem warunkujących niechęć do zaciągania kredytów jest brak pewności stałego zatrudnienia. Dużo firm zatrudnia pracowników na umowę zlecenie, których utrzymanie jest zdecydowanie mniej kosztowne. W sidła takich korporacji wpadają przede wszystkim studenci, chcący znaleźć miejsca pracy i podnieść swoje kwalifikacje.

Jak odnaleźć złoty środek? Idealnym stwierdzeniem  byłoby sądzić, iż istnieje, jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej. Obecnie trzeba liczyć się z koniecznością zmiany pracy częstsza niż do tej pory, a co za tym idzie ryzyko wzięcia mieszkania i brak środków na spłatę długu rośnie. Jaka zatem jest szansa dla młodych, by się w końcu usamodzielnili? Możliwości jest sporo:

  • Oszczędzanie,
  • Wyjazd zagranicę,
  • Wynajem.

Najlepiej jednak sprawdza się cierpliwość. Warto podnosić swoje kwalifikacje i inwestować w samorozwój. Nauczyć się języków obcych oraz bycia elastycznym na rynku pracy.