Menu

Co zrobić z długami?

Obecnie niemal 50% Polaków ma kredyt. Nie wszyscy biorą pożyczkę w banku ze względu na kredyt mieszkaniowy czy hipoteczny, jak pokazują badania większość kredytobiorców bierze kredyty konsumpcyjne. Kredyty są różnej wysokości, zależne od wieku, płci i sytuacji finansowej osoby go zaciągającej. Jednak co zrobić w sytuacji gdy ze względu na zadłużenie i niekorzystną sytuację życiową nie możemy spłacić pożyczonej sumy lub musimy ogłosić upadłość? Albo jak poradzić sobie z trudną sytuacją odziedziczenia długu po zmarłym członku rodziny, gdy nie możemy pozwolić sobie na spłatę tego zadłużenia?

W trudniejszych sytuacjach

oddłużanie Z odpowiedzią przychodzą nam adwokaci specjalizujący się w oddłużaniu. Tacy specjaliści pomogą nam zaradzić sytuacji, w której musimy oddać pieniądze, których realnie nie posiadamy. Może to być, zależnie od sytuacji umorzenie długu lub oddłużenie. Tym co warunkuje naszą sytuację jest powód, dla którego nie możemy spłacić długu, w przypadku gdy dłużnik sam działał na szkodę wypłacenia długi, nie może on ogłosić upadłości i w ten sposób zadziałać w zakresie oddłużenia.

Sytuacja o której zostało tu wspomniane, a więc ogłoszenie upadłości i oddłużenie jest działaniem w którym potrzebujemy pomocy prawnika, samodzielne oddłużenie może być trudną i niewygodną kwestią, o wiele lepiej skierować się do doświadczonego adwokata i jemu powierzyć zadbanie o naszą kwestię finansową.

Sytuacje łagodniejsze

W przypadku gdy nasz dług wynika z niewielkiego zadłużenia, które możemy szybko pokryć, np. pożyczając pieniądze od rodziny czy przyjaciół – warto to zrobić. O wiele lepiej jest figurować w danych jako wypłacalna i rzetelnie spłacająca zadłużenia osoba, niż ktoś kto nie był wstanie pokryć swojego zadłużenia. Jeśli nasz poziom zadłużenia jest niski, np. mamy niewielki dług konsumenci, warto próbować sprawę rozwiązać samodzielnie. Nie warto w takich kwestiach korzystać z porad prawnika, ponieważ często nie jest to konieczne, a za jego usługi będziemy musieli przecież zapłacić.

Oczywiście niektóre sytuacje nie są możliwe do załatwienia w taki sposób. Jeśli mamy kredyt hipoteczny i np. ze względu na utratę pracy i nie możność znalezienia kolejnej nie jesteśmy w stanie spłacać kredytu to warto jednak skierować swe kroki do prawnika, który pomoże nam w pozytywnym rozwiązaniu tej trudnej kwestii. Warto mieć w swoim domu namiary na dobrego prawnika, który będzie nam w stanie pomóc w sytuacji trudnej finansowo gdy prawdopodobnie będzie musieli ogłosić upadłość i prosić o oddłużenie, np. taki specjalista jak: http://www.adwokatbochynski.pl/upadlosc-i-oddluzanie

Etykiety finansowe:,