Menu

Ceny naprawy laptopów – sprawdź jakie koszty możesz ponieść

Laptopy to urządzenia, które wykorzystywane są do bardzo wielu czynności i znacząco ułatwiają wiele zadań, dzięki swoim ogromnym możliwościom oraz mobilności, jaką zapewniają. Komputery tego typu to zaawansowane technologicznie urządzenia, których zasada działania oraz budowa są bardzo skomplikowane.

Z tego też względu laptopy narażone są na różnego rodzaju awarie. Zazwyczaj można je naprawić na własną rękę, jeśli ma się podstawowe umiejętności i wiedzę na ten temat, jednak często zdarza się również tak, że konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu komputerowego.

W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie z usterką laptopa, skorzystanie z usług profesjonalistów jest najlepszym rozwiązaniem. Warto więc wiedzieć, jakie są najczęstsze usterki w laptopach, od czego zależy cena naprawy laptopa, ile kosztuje naprawa tego typu urządzenia w zależności od rodzaju usterki oraz gdzie szukać sprawdzonego serwisu komputerowego zajmującego się naprawą laptopów we Wrocławiu?

Najczęstsze usterki w laptopach?

Laptopy z racji tego, że są to urządzenia dość delikatne, które charakteryzują się skomplikowaną budową i zasadą działania, a dodatkowo można przenosić je w dowolne miejsce i korzystać z nich bez zewnętrznego zasilania sprawia, że narażone są one na różnego rodzaju usterki. Awarie laptopów można podzielić na dwie główne kategorie. Pierwsza z nich to różnego rodzaju usterki hardwarowe, czyli sprzętowe. Przyczyną ich wystąpienia mogą być zarówno różnego rodzaju wady fabryczne sprzętu, jego zużycie, jak i nieprawidłowe użytkowanie lub też inne sytuacje spowodowane przez użytkownika jak na przykład zalanie laptopa. Do tej grupy można zaliczyć takie usterki jak uszkodzenie matrycy, awaria zasilania, przegrzewanie się laptopa, uszkodzenia obudowy, klawiatury lub touchpada, wyłamane lub zatarte zawiasy łączące ekran laptopa z resztą urządzenia, uszkodzone złącza oraz inne poważne usterki dotyczące poszczególnych komponentów urządzenia.

W drugiej grupie najczęściej spotykanych usterek w laptopach są różnego rodzaju problemy softwarowe, czyli dotyczące oprogramowania, zainstalowanego na  danym urządzeniu. Do tej grupy można zaliczyć z pewnością różnego rodzaju problemy z działaniem sterowników zainstalowanych na danym urządzeniu, awarię systemu operacyjnego, obecność wirusów na dysku komputera itd. Tego typu problemy zazwyczaj są dużo łatwiejsze do naprawy, przez co często osoby, które posiadają podstawową wiedzę i umiejętności w tym, temacie, mogą poradzić sobie samodzielnie z problemem, czasem jednak awaria ta, może być na tyle rozległa, że bez pomocy specjalistów nie da się jej zaradzić.

Od czego zależy cena naprawy laptopa?

Laptop z racji swojej skomplikowanej budowy i zasady działania może ulec różnego rodzaju awariom. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu komputerowego w celu naprawy uszkodzonego laptopa, należy wiedzieć, że cena za tego typu usługę może się znacząco różnić w zależności od rodzaju awarii oraz wielu innych czynników. W sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegną komponenty laptopa, to często naprawa może być dość kosztowna, lub konieczne będzie wymienienie danej części na nowy egzemplarz, co również wiąże się z większymi kosztami. W przypadku usterek softwarowych, koszty naprawy mogą być nieco niższe, z racji braku konieczności wymiany podzespołów czy też łatwiejszego procesu naprawy. Zazwyczaj koszty naprawy określa się na podstawie czasu, jaki potrzebny jest na naprawę, poziomu trudności tej naprawy oraz ewentualnych kosztów zakupu i wymiany nowych części lub oprogramowania.

laptop

Ile kosztuje naprawa laptopa?

Koszty naprawy laptopa zależą od bardzo wielu czynników i zazwyczaj cena tego typu usługi może być ustalona dopiero po dokładnej diagnostyce danego urządzenia. W przypadku laptopów koszty naprawy zaczynają się od około 100 zł w przypadku najbardziej podstawowych usterek i mogą rosnąć do znacznie wyższych kwot w sytuacji, gdy awaria jest dużo poważniejsza. Przykładowo naprawa laptopa po zalaniu może kosztować nawet kilkaset złotych, oczyszczanie dysku laptopa z wirusów może kosztować od kilkudziesięciu złotych w górę, a instalacja systemu Windows i oprogramowania w laptopie to zazwyczaj koszt w okolicach 150 zł. Z kolei w przypadku wymiany jakiegoś podzespołu w laptopie, oprócz kosztów pracy serwisantów, należy doliczyć również cenę zakupu nowej części. Szukając sprawdzonego i w pełni profesjonalnego serwisu komputerowego warto zwrócić uwagę na firmę A&D Serwis Europejskie Centrum Serwisowe. Ten serwis laptopów we Wrocławiu świadczy wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych cenach.